deus

Bóg gniewu

DEUS IRAE
BÓG GNIEWU

 

Gdybym kiedyś dochrapał się posadki Boga, wprowadziłbym na tym świecie zmiany, za które wielbiłyby mnie wszystkie nacje na świecie. Darmowy internet dla wszystkich, piasek o smaku sera pleśniowego lub mango do wyboru, a także sandały z dykty, we wzorkach przedstawiających śmieszne zwierzaki… a to dopiero początek moich genialnych pomysłów.

Niestety, rzeczywistość przedstawiona w tej krótkometrażówce to nie tubisiowy krem, a opętani przez złe moce ludzie mają kompletnie przejebane zarówno ze strony demonów, jak i egzorcystów.

de

Pewna młoda dziewuszka nie może wprost doczekać się wizyty koloratkarzy, ponieważ jej ciałem zawłądnął sukkub z jednego z piekielnych kręgów. Poprzedni ksiądz, który próbował się z nim mierzyć, służy teraz jako podkładka pod myszkę… ekhm… znaczy się, wisi na suficie i gnije w zastraszającym tempie.

deee

Zaprawieni w bojach z piekielnymi mocami fanatycy wparowują do mieszkania opętanej, której obecnie pilnuje kochająca matka. Ich miny są nietęgie i sugerują, że nie zamierzają poddać się demonowi bez walki, nawet, jeśli po chałupie nie ostanie się pojedyncza cegła.

Co mogę powiedzieć o tej piętnastominutowej produkcji? A to, że bawiłem się naprawdę czadowo! Fabuła, choć prosta i nieskomplikowana, miło komponuje się bardzo fajnymi efektami specjalnymi, a dziwaczne odpały klechów jeszcze dodają produkcji tej uroku.

Więcej nie będę zdradzał, ale myślę, że nie powinniście być zawiedzeni.

Dla zainteresowanych:
(cały film)
Werdykt:

Dodaj komentarz