pumpkinhead-2-blood-wings-movie-poster-1994-1020204661

Dyniogłowy 2: Krwawe skrzydła

PUMPKINHEAD 2: BLOOD WINGS
DYNIOGŁOWY 2: KRWAWE SKRZYDŁA
Mam dla was dobrą radę. Jeśli jakiś wasz znajomy posiada widoczne deformacje ciała, takie jak ogromne uszy nietoperza, kopyta zamiast stóp czy nos jak u mrówkojada udawajcie, że tego nie widzicie. 
Możecie po cichu mu współczuć, od czasu do czasu postawić browara, ale pod żadnym pozorem w fanatycznym gniewie nie porywajcie się na jego życie!
Taką właśnie akcję wykręcili wówczas młodociani bohaterowie tego filmu, którzy pozbawili Tommy’ego, upośledzonego, zdeformowanego chłopca możliwości dalszej egzystencji.
Po latach, gdy każdy w miarę poukładał sobie życie, a grzechy przeszłości zostały zamiecione pod dywan, kolejna grupa nastolatków doprowadza do krwawego bałaganu.
Obijając facjatę wiedźmie znanej z części pierwszej, kradną jej fiolkę z gęstym, czerwonym płynem i rozkopując grób wylewają go na zwłoki Tommy’ego, szepcząc magiczne formułki.
Rezultatem ich posranych zabaw jest zmartwychwstanie upośledzonego dziecka, z tą różnicą, że przybiera on formę demona i rozpoczyna zemstę na swoich mordercach, a młodzików, którzy doprowadzili do jego przemiany zostawia na koniec.
Właściwie jest to swego rodzaju kopiuj/wklej bazujące na pierwowzorze, z dodanymi kilkoma nowymi motywami i lekko inną historią. 
Dało się na tym wysiedzieć, ale od piania z zachwytu było mi niestety daleko. Co pokażą następne części? Cholera wie, ale coś czuje w moczu, że nie będzie to nic odkrywczego.
Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz